Jak już informowaliśmy latem 2017 r. inwestycja zostanie zakończona i skończą się budowlane uciążliwości mieszkańców Osiedla Bielawy. Powstanie również plac zabaw z sektorami przeznaczonymi dla dzieci w różnym wieku.

Z przyjemnością informujemy, że teren budowy odwiedziła telewizja TV Toruń. Na stronie internetowej telewizji możemy zobaczyć materiał z "Wiadomości Toruńskich" http://www.tvtorun.net/movie/show?id=10555&search=zieleniec&param=0&page=1 oraz program w "Naszych Sprawach" poświęcony w całości inwestycji na Bielawach http://www.toruntv.pl/movie/show?id=10631&search=zieleniec&param=0&page=1 z 16 września 2016 r.

Projekt budynku przy ul. Gdańskiej 6 bazuje na nowoczesnych i przemyślanych rozwiązaniach architektonicznych. Budynek będzie wyposażony w windy. Szczegółowy opis mieszkań znajdziecie Państwo na stronie internetowej Spółdzielni - "Sprzedaż nowych mieszkań". W parkingu podziemnym znajdą się boksy garażowe. Inwestycja jest ogrodzona i szczególnie atrakcyjna dla osób, które chciałyby zamieszkać w spokojnej i zielonej okolicy, korzystając jednocześnie z bliskości miasta i związanych z tym udogodnień. W centrum osiedla powstanie plac zabaw dla dzieci. W sąsiedztwie Osiedla Bielawy znajdują się ważne arterie drogowe (drogi krajowe 15 i 80 oraz węzeł autostradowy A1 w Lubiczu), które zapewniają komunikację z centrum Torunia i resztą kraju. Pobliskie tereny zielone, oprócz uroków przyrody i świeżego powietrza, oferują możliwość aktywnego wypoczynku. W takim miejscu dużo łatwiej niż w centrum miasta wybrać się na spacer, przejażdżkę rowerową czy poranny jogging. Ponadto zapewniają dobrze rozwiniętą infrastrukturę społeczną w postaci: szkół, przedszkoli, Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych oraz przychodni zdrowia. W niewielkiej odległości od osiedla znajdują się także centra handlowe jak CH Bielawy i Leroy Merlin, gdzie można zrobić zarówno drobne, jak i większe zakupy.