Informujemy, że w dalszym ciągu potrzebna jest pomoc Uchodźcom z Ukrainy, którzy przebywają w naszym mieście. Zbiórkę koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu.

Poniżej przedstawiamy Państwu najpilniejsze potrzeby:
żywność z długim terminem przydatności, słodycze dla dzieci, woda, soki, kawa, herbata, cukier, środki czystości (płyny do prania, proszki, płyny do mycia naczyń) i higieny osobistej (dezodoranty, żele, mydła, szampony, płyny do higieny intymnej, pasty do zębów, szczoteczki, kremy do pielęgnacji dzieci, maści na odparzenia typu bepanthen, sudocrem), naczynia jednorazowe, papier toaletowy, ręczniki papierowe, pampersy, podpaski, tampony, nowa bielizna, skarpetki, środki opatrunkowe, dezynfekujące, leki przeciwbólowe i na przeziębienie, witaminy, tabletki do ssania na gardło, smecta na żołądek, reklamówki, rękawiczki i maseczki.

Otrzymane od darczyńców produkty są pakowane przez wolontariuszy. Następnie trafiają do osób, które przybyły z Ukrainy, lub są wysyłane za wschodnią granicę. Przygotowywane są także paczki dla Punktu Informacyjnego na Dworcu Głównym w Toruniu, który obsługuje osoby nowo przybyłe z Ukrainy (głównie matki z dziećmi).

Miejsca przyjmowania darów:

7 dni w tygodniu

Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR, ul. Skłodowskiej-Curie 80F - przez całą dobę;

6 lub 7 dni w tygodniu (niedziela handlowa)

Centrum handlowe Atrium Copernicus, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15 - pon.-sob. w godz. 9.00-21.00 i niedziela handlowa w godz. 10.00-20.00 (4 punkty - obok apteki, sklepu: Auchan, Rossmann i MediaMarkt).

Poniedziałek-piątek:

główna siedziba MOPR, ul. Słowackiego 114 - w godzinach 7.30-15.30;
Rejon Pomocy Środowiskowej I MOPR, ul. Mickiewicza 30 - w godzinach 7.30-15.00;
Rejon Pomocy Środowiskowej II MOPR, ul. Poznańska 95 - w godzinach 7.30-15.00;
Rejon Pomocy Środowiskowej III MOPR, ul. Fałata 34/36 - w godzinach 7.30-15.00;
Rejon Pomocy Środowiskowej IV MOPR, ul. Rydygiera 30/32 - w godzinach 7.30-15.00;
każda miejska szkoła podstawowa i ponadpodstawowa oraz CKU - w godzinach 8.00-17.00;
Centrum Targowe PARK, ul. Szosa Bydgoska 3 – w godzinach 9.00 – 15.00.

Ewentualne pytania w sprawie zbiórki można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..