Spółdzielnia informuje, że rozpoczęła akcję modernizacji oświetlenia klatek schodowych i wiatrołapów. Proces wymiany opraw będzie postępował od najstarszych zasobów Spółdzielni przy ul. Broniewskiego 59.

Wymiana oświetlenia ma na celu po pierwsze: zwiększenie szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców osiedla, a po drugie: realne oszczędności w budżetach domowych członków Spółdzielni. Mieszkańcy Zieleńca już dzisiaj (wieczorem) mogą się przekonać, że nowe oprawy typu LED przy mocy zaledwie 8W dają znacznie większą ilość światła niż dotychczasowe tradycyjne oświetlenie.

Spółdzielnia zgodnie ze wskazówkami Rady Nadzorczej zamierza również w tym roku odpowiednio oświetlić główny deptak na Zieleńcu wymieniając dotychczasowe nieefektywne oświetlenie na nowoczesne ledowe oprawy, co również spowoduje, że na Zieleńcu będzie jaśniej i taniej.

Ponadto Miasto Toruń zapewniło, że ul. Asnyka doczeka się wymiany opraw na nowocześniejsze dające większy komfort i poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom naszej Spółdzielni.