Prace przy ostatnim budynku mieszkalnym na Bielawach zostaną zakończone latem 2017 r. Windy poruszające się już od poziomu piwnicy (gdzie oprócz komórek piwnicznych znajdują się boksy garażowe) sprzyjają osobom starszym, schorowanym, ale również młodym, mającym dzieci. Istnieje możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz lokali mieszkalnych. Mieszkańcy Bielaw dzięki zastosowanym nowoczesnym technologiom płacą znacznie niższe zaliczki za ciepło niż mieszkańcy naszej Spółdzielni na Zieleńcu. Przyszłość na Bielawach zapowiada się jeszcze oszczędniej.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia kolejnego etapu inwestycji.

Z przyjemnością informujemy, że teren budowy odwiedziła telewizja TV Toruń. Na stronie internetowej telewizji możemy zobaczyć materiał z "Wiadomości Toruńskich" http://www.tvtorun.net/movie/show?id=10555&search=zieleniec&param=0&page=1 oraz program w "Naszych Sprawach" poświęcony w całości inwestycji na Bielawach http://www.toruntv.pl/movie/show?id=10631&search=zieleniec&param=0&page=1

Projekt budynku przy ul. Gdańskiej 6 bazuje na nowoczesnych i przemyślanych rozwiązaniach architektonicznych. Budynek będzie wyposażony w windy poruszające się już od poziomu piwnicy i boksów garażowych. Kotłownia gazowa zapewnia znaczne oszczędności - średnio ok. 15% - w porównaniu z kosztami ogrzewania na osiedlu Zieleniec, które korzysta z tzw. ciepła miejskiego.

Szczegółowy opis mieszkań znajdziecie Państwo na stronie internetowej Spółdzielni – w zakładce "Sprzedaż nowych mieszkań". W parkingu podziemnym znajdą się boksy garażowe. Inwestycja jest ogrodzona i szczególnie atrakcyjna dla osób, które chciałyby zamieszkać w spokojnej i zielonej okolicy, korzystając jednocześnie z bliskości miasta i związanych z tym udogodnień. W centrum osiedla powstanie plac zabaw dla dzieci.

W sąsiedztwie osiedla Bielawy znajdują się ważne arterie drogowe (drogi krajowe 15 i 80 oraz węzeł autostradowy A1 w Lubiczu), które zapewniają łatwą komunikację z centrum Torunia i resztą kraju. Pobliskie tereny zielone, oprócz uroków przyrody i świeżego powietrza, oferują możliwość aktywnego wypoczynku. W takim miejscu dużo łatwiej niż w centrum miasta wybrać się na spacer, przejażdżkę rowerową czy poranny jogging.

Bielawy zapewniają dobrze rozwiniętą infrastrukturę społeczną w postaci: szkół, przedszkoli, Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych oraz przychodni zdrowia. W niewielkiej odległości od osiedla znajdują się także centra handlowe jak CH Bielawy i Leroy Merlin, gdzie można zrobić zarówno drobne, jak i większe zakupy.

 

Widok od ul. Olimpijskiej

 

Widok z centrum osiedla w kierunku ul. Jarocińskiej

 

Widok z centrum osiedla

 

Widok od ul. Jarocińskiej