Z przyjemnością informujemy, że zakończyły się prace związane z termomodernizacją kolejnych budynków w zasobach naszej Spółdzielni. Tym razem wskazane prace dotyczyły budynków przy ul. Asnyka 12 i 14.

Poddane modernizacji budynki prezentują się niezwykle okazale. Odnowiono już zieleń wokół budynku przy ul. Asnyka 12. Renowacja zieleni przy ul. Asnyka 14 nastąpi wiosną przyszłego roku.

Oprócz pięknego wyglądu odmalowanych budynków, co cieszy oko każdego mieszkańca, skutkiem prac będą niewątpliwie niższe rachunki za zużywaną energię cieplną.

Wielu z mieszkańców martwi fakt wycięcia kilku drzew przy komorze w pobliżu ul. Asnyka 14. Przyczyn było kilka. Jedno z drzew opierało się o elewację budynku, co mogło w przyszłości, przy występujących ostatnio silnych wiatrach, doprowadzić do jej uszkodzenia. Kolejne były już spróchniałe. Natomiast pozostałe wgryzały się swoim systemem korzeniowym w komorę, co mogło doprowadzić do jej uszkodzenia. Obecnie trwają prace przy wymienionej komorze. Teren zostanie oskarpowany. Zostanie zasiana trawa i posadzone krzewy. Zostaną również dokonane nasadzenia nowych drzew, ale już innym miejscu. Zatem wycięte drzewa zostaną zastąpione przez inne, najprawdopodobniej bardziej szlachetne gatunki.