Nowe mieszkania Toruń
Slide2
Slide2

Historia Spółdzielni

Historia spółdzielczości w Polsce i na świecie to ponad 200 lat tradycji. Pierwsze spółdzielnie powstały w XIX wieku w Anglii. Na początku XX wieku spółdzielczość była już równoprawnym partnerem gry rynkowej w gospodarkach wielu państw Europy, również w Polsce. Jednym z pierwszych Spółdzielni były w Polsce słynne kasy Stefczyka. Obok nich powstały inne formy spółdzielcze, m.in. spółdzielnie mieszkaniowe. Wiele z nich przetrwało do dziś, potwierdzając siłę i potrzebę istnienia tej formy gospodarowania bez względu na rodzaj ustroju polityczno-gospodarczego.
logoSpółdzielnia Mieszkaniowa "Zieleniec" w Toruniu powstała w 1992 roku w wyniku podziału jednej z największych Spółdzielni Mieszkaniowych działających w tym mieście.

Zarząd Spółdzielni zakupił nową działkę w najładniejszej części miasta, na Bydgoskim Przedmieściu z myślą o nowych i nowoczesnych w rozwiązaniach inwestycjach mieszkaniowych.
Przyszli członkowie powołali do życia Spółdzielnię Mieszkaniową, która swą nazwę "Zieleniec" zapożyczyła od nazwy przepięknej części dzielnicy, gdzie w okresie międzywojennym wśród bujnej zieleni odbywały się majówki, pikniki i zabawy plenerowe.

więcej>

nowe mieszkania w Toruniu

Aktualności

  • Propozycja podziału mieszkania 2018-03-16 15:07:44

    Informujemy, że obecnie istnieje możliwość podziału mieszkania w powstającym budynku przy ul. Gdańskiej 23-27 w Toruniu.

    Czytaj więcej...

  • Przerwa w dostawie ciepła na Zieleńcu 2018-03-12 11:28:32

    PGE Toruń S.A informuje, że w związku z koniecznością wykonania awaryjnych prac na sieci ciepłowniczej w dniu jutrzejszym, tj. 13.03.2018 r. od godz. 9.00 do godz. 18.00 nastąpi przerwa w dostawie ciepła (centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej) do wszystkich obiektów Spółdzielni na Zieleńcu. Spółka zapewnia również, że dołoży wszelkich starań, aby wspomniane prace wykonać w możliwie jak najkrótszym czasie i jak najszybciej przywrócić mieszkańcom Spółdzielni dostawy ciepła i ciepłej...

    Czytaj więcej...